Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jedziesz w góry? Zadbaj o swoją higienę w podróży

2018-09-11

Jeśli lubisz podróże z plecakiem, wiesz na pewno, że zatrzymując się w niektórych miejscach, trudno o odpowiednią higienę. Noclegi pod namiotem, leśna głusza czy odludne miejsca nie zawsze sprzyjają zachowaniu czystości. Kiedy prysznic jest akcesorium luksusowym, warto zadbać o swój ekwipunek, aby dawał nam możliwość odświeżenia się, niezależnie od warunków zewnętrznych. Najnowszej generacji produkty pozwolą nam czuć się świeżo i komfortowo w każdych warunkach. Dodatkowo, nie zrujnują naszego portfela, co niezaprzeczalnie jest bardzo istotnym ich atutem.

Ochrona przed owadami

Bardzo przydatnym elementem wyposażenia okaże się z pewnością zestaw Travelset mini spray Care Plus. Zawiera on 4 mini produkty - preparat zabezpieczający przed ukąszeniami komarów i owadów, łagodzący skutki ich ugryzień, spray gwarantujący wysoką ochronę przeciwsłoneczną (UV 30), oraz aerozol do twarzy i ciała, służący odświeżeniu twarzy i rąk podczas podróży. Warto, aby taki zestaw - bardzo lekki, a jednocześnie poręczny, stał się niezbędnym wyposażeniem naszego plecaka czy torebki.

Higiena osobista

Kolejnym produktem, który zwiększy komfort w górach będzie prysznic solarny. Bardzo pomysłowy produkt, pozwoli nam wziąć ciepły prysznic, albo umyć naczynia w warunkach polowych. 20 litrowy zbiornik napełniamy wodą i wystawiamy na działanie promieni słonecznych. Po kilku godzinach możemy cieszyć się ciepłą wodą o temperaturze nawet 40 stopni Celsjusza. Tak przygotowany polowy prysznic możemy powiesić np. na drzewie, dołączając do niego znajdujący się w zestawie wężyk z odpowiednią końcówką. Wspaniałym dopełnieniem solarnego prysznica będzie szybkoschnący ręcznik. Dzięki mieszance włókien, taki ręcznik absorbuje zdecydowanie więcej wody i schnie dużo szybciej, niż jego klasyczni kuzyni. Bardzo lekki, niewielkich rozmiarów, powinien znaleźć miejsce w plecaku każdego globtrotera.

Brakuje Ci wody?

Jeśli wybierasz się w dłuższą podróż, podejrzewając, że możesz mieć kłopoty z dostępem do świeżej, pitnej wody, koniecznie zaopatrz się w tabletki do dezynfekcji wody Javel Aqua. Eliminują one z wody mikroorganizmy, które mogą być niekorzystne dla naszego zdrowia, powodując zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Takie tabletki sprawdzą się wszędzie tam, gdzie będziemy potrzebować czystej wody do picia, mycia zębów, czy umycia produktów spożywczych. Produkt jest całkowicie bezpieczny. Jego skuteczność potwierdził odpowiednimi badaniami Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii w Warszawie. Mając takie profesjonalne wyposażenie plecaka, niestraszne nam tropikalne kraje, obozy survivalowe, czy treningi na łonie dzikiej natury. Inwestycja w produkty, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie w trudnych warunkach, z pewnością uchroni nas od niemiłych niespodzianek i pozwoli poradzić sobie w wielu nietypowych sytuacjach.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018

Polecane

pixelpixelpixelpixel