Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

BMX - pomysł na nowe hobby

2020-06-12

Jazda na rowerze od dłuższego czasu stała się bardzo modnym sportem w naszym kraju. Na rynek wkraczają coraz to nowsze pojazdy, a my dzisiaj chcielibyśmy poruszyć kwestię BMX. Dlaczego jest to ciekawy rower i przede wszystkim uzależniająca zabawka? O tym przeczytacie poniżej.

Adrenalina i sporty wyczynowe idą ze sobą w parze, a idealnym sposobem na dostarczenie tej substancji do organizmu jest jazda na rowerach typu BMX. Nie są one niczym nowym na rynku, bo w sprzedaży dostępne są od wielu lat, ale z roku na rok wychodzą coraz to nowsze wersje, ze względu na stale zwiększającą się liczbę fanów tego sportu w naszym kraju.

Co pociąga ludzi w tym sporcie?

Z pewnością adrenalina i chęć nauki nowych trików, których jest mnóstwo. Dodatkowym plusem jest też to, że w naszym kraju powstaje dużo nowych skateparków, gdzie możemy pojeździć na tych rowerach. Jeśli pociągają nas sporty ekstremalne to BMX będzie świetnym rozwiązaniem do umacniania naszej pasji. Jazda na tym rowerze oczywiście nie będzie łatwa i trzeba będzie mieć dużo odwagi i determinacji, żeby się przełamać i skakać z różnych ramp, ale jeśli połkniemy przysłowiowego bakcyla, to później ciężko się nam będzie oderwać od tego sprzętu. Nie ma ograniczeń wiekowych, więc jest to sport zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych. Wiadomo, że nie każdemu ten sport się spodoba, ale warto czasem spróbować i przekonać się, czy czuje się dobrze w jeździe BMX czy też nie.

Dlaczego akurat BMX?

Rowery BMX jak pewnie wiele osób zauważyło są dość proste w budowie, ale technologia użyta w ich produkcji jest już bardziej skomplikowana. Aby zapewnić odpowiednią wytrzymałość częściom, wszystkie podzespoły budowane są z coraz lepszych materiałów oraz poddawane są coraz bardziej wymyślnym i zaawansowanym testom. Te zabiegi zapewniają później wysoką wytrzymałość roweru oraz jego trwałość. BMX-y, na których można pośmigać znajdziecie na stronie sporti.pl, gdzie dostępne są m.in. rowery  BMX firmy WeThePeople, która jest jedną z najlepszych w tej dziedzinie. Stawia ona na nieprzeciętny design i wysoką wytrzymałość. To świetny produkt w stosunku jakości do ceny.

Bezpieczna jazda

Skoro jazda na BMX to sport ekstremalny, to nie możemy zapominać o bezpieczeństwie. Zapewne w naszej przygodzie z tym sportem nie obejdzie się bez upadków, dlatego należy zadbać przede wszystkim o kask oraz o odpowiednie ochraniacze, które zamortyzują upadek. W innym wypadku możemy nabawić się poważnej kontuzji, która wykluczy nas z dalszej jazdy. Kask bmx Bell Local dostępny w różnej kolorystyce na sporti.pl, zapewnia gwarancje bezpieczeństwa i jest bardzo wytrzymały. Dlatego inwestując w taki kask, mamy pewność, że posłuży on nam przez dłuższy czas.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020

Polecane

pixelpixelpixelpixel