Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Twoja domowa siłownia

2020-03-20

Kluby fitness zamknięte, więc trzeba pomyśleć o założeniu własnej siłowni, gdzie zbudujemy formę na lato. Obecnie znajdujemy się w takiej a nie innej sytuacji, a dbanie o własne zdrowie w tych czasach to podstawa. Jak odpowiednio zaaranżować swoją piwnicę i zrobić w niej prawdziwą „kuźnię”? Śpieszymy z pomocą!

Nie ma co ukrywać, że w domowym zaciszu nie stworzymy tak dobrych warunków jak na prawdziwej siłowni, bo będzie się to też wiązało z dużo większymi kosztami. Ale jesteśmy w stanie zrobić stworzyć naprawdę fajne miejsce, gdzie może nie będzie jakichś wymyślnych hamerów czy innych maszyn, ale przede wszystkim zrobimy tam solidny trening i nasza forma będzie tym samym rosła.

Co na początek?

Warto zastanowić się na treningiem z własną masą ciała, który z pewnością najmniej obciąży nasz portfel i też sprzęt nie będzie zajmował dużo miejsca. Tego typu ćwiczenia są przeznaczone w zasadzie dla każdego, bo dzięki takim praktykom nasza siła i gibkość zdecydowanie się poprawia, a nasze ciało wygląda dużo lepiej. Jest to duże udogodnienie dla osób, które nie mają wiele miejsca w mieszkaniu i chcą po prostu małą ilością sprzętu również zrobić trening. Podstawowe ćwiczenia w kalistenice to między innymi: podciąganie, pompki, pompki na poręczach, przysiady, wznosy nóg, mostek. Każde z nich posiada wiele odmian oraz łatwiejszych i trudniejszych form, a żeby wykonać je poprawnie musimy zaangażować mięśnie całego ciała.

Co przyda nam się w treningu?

Najważniejszą rzeczą są po prostu chęci, bo bez nich ani rusz. Oprócz tego możemy pomyśleć o zakupie uchwytów do pompek, dzięki którym idealnie rozbudujemy mięśnie klatki piersiowej czy triceps. Uchwyty Profit DK 3203 to świetna opcja w bardzo przystępnej cenie dostępne na stronie sporti.pl, dodatkowo ćwicząc na tym sprzęcie zadbamy o naszą kondycję oraz możemy spalić zbędne kalorię. Jest to sprzęt bardzo łatwy w obsłudze i nie trzeba mieć wielkich umiejętności, żeby z niego korzystać. Oprócz uchwytów, możemy też pomyśleć o zakupie drążka, który jest najlepszym sposobem na rozbudowanie mięśni grzbietu. Dobry drążek powinien charakteryzować się stabilnością, wytrzymałością i dobrą jakością wykonania.

Takie cechy spełnia sprzęt na sporti.pl, gdzie znajdziemy drążki w różnej półce cenowej. Wiadomo, że ten droższy towar zapewnia większe możliwości, ale dla osób początkujących niska lub średnia półka cenowa będzie idealną opcją. Na takim drążku oprócz mięśni grzbietu rozbudujemy także mięśnie brzucha oraz biceps. Wiec widzimy, że jest to sprzęt, dający wiele możliwości.

"Mocniejszy sprzęt"

Jeśli trening z własnym ciężarem nam nie wystarcza, to możemy pomyśleć o zakupie obciążenia, sztang czy innych sprzętów. Wiadomo, że będzie to bardziej kosztowne, ale też może przynieść spodziewane efekty. Trening z własną masą ciała nie zachwyci każdego, a przerzucanie kilogramów dla wielu jest ciekawsze niż monotonne robienie pompek. Szeroki asortyment dostępny jest na sporti.pl, gdzie bez problemu zakupicie obciążenia, sztangi i ogólnie wszystko, co związane z siłownią.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane

pixelpixelpixelpixel