Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Środki impregnujące - zabezpiecz swoją odzież

2017-10-22

Wreszcie upragniona i wyczekiwana od dawna wycieczka w ukochane góry. Na nogach wygodne buty, w plecaku dobra odzież. W pewnym momencie zaczyna padać deszcz. Idziemy dalej - przecież nasze doskonałe wyposażenie poradzi sobie z każdym rodzajem deszczu. Po jakimś czasie nasza kurtkabuty zaczynają jednak przemakać. Jak uniknąć takich przykrych niespodzianek? Wystarczy postawić na środki impregnujące, z pomocą których można zabezpieczyć zarówno buty, jak i kurtki oraz bluzy. Jakie impregnaty wybrać?

Rodzaje impregnatów dostępne w sprzedaży

W sklepach sportowych znajdziemy cały szereg środków do impregnacji zarówno butów, jak i odzieży. Z uwagi na sposób aplikacji dzieli się je na:

  • impregnaty w sprayu;
  • impregnaty do prania;
  • impregnaty z praktyczną gąbeczką;
  • środki czyszczące.

Impregnaty w sprayu

Impregnaty w sprayu to najłatwiejsze w użyciu preparaty - wystarczy po prostu spryskać nimi powierzchnię, którą zamierzamy zaimpregnować, tworząc tym samym warstwę chroniącą przed wnikaniem wody. Ważne jest, aby zachować zalecaną przez producenta odległość między sprayem a butem bądź odzieżą. Po naniesieniu środka impregnowane wyposażenie musi wyschnąć. W sprzedaży dostępne są środki tego rodzaju przeznaczone do różnych rodzajów tkanin.

Impregnaty do prania

Wystarczy dodać je do prania - zarówno ręcznego, jak i automatycznego - aby szybko i bez trudu zaimpregnować swoją kurtkę lub bluzę. Ten sposób impregnacji sprawia, że specyfik dociera do każdego najmniejszego nawet fragmentu materiału. Tym samym zapewnia idealną ochronę, której nie są w stanie zagwarantować pozostałe rodzaje środków. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to dobry wybór wtedy, kiedy impregnować zamierzamy kurtki z membraną. Pranie w pralce z dodatkiem tak silnych specyfików może sprawić, że szybko stracą one swoje właściwości.

Impregnaty z praktyczną gąbką

Zazwyczaj przeznaczone są do impregnowania obuwia. Wystarczy przykładać gąbkę miejsce przy miejscu, aby materiał, z którego wykonane są buty, odporny był na działanie wody. Ważne, aby buteleczkę z preparatem trzymać pod odpowiednim kątem - tylko wtedy gąbka będzie odpowiednio nasączona, a cały zabieg - skuteczny.

Środki czyszczące

Ich formuła opracowywana jest z myślą o odzieży z membraną. Używa się ich do prania w pralce. Nie tylko impregnują, ale również usuwają wszelkie zanieczyszczenia i brud. Tego rodzaju preparaty pozwalają kurtce zachować właściwości wodoodporne, które zostały nadane w procesie produkcji. Ich niewątpliwym atutem jest fakt, że nie zaburzają właściwości oddychających tkaniny. Formuła takich środków nie zawiera żadnych silnych detergentów, które mogłyby zaburzać działanie membrany. Prać można w nich nie tylko kurtki, ale również spodnie, rękawiczki, czapki, a nawet plecaki, które przecież również wymagają ochrony przed wilgocią.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2017
pixelpixelpixelpixel