Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rowerowe akcesoria na których nie warto oszczędzać

2018-05-20

oświetlenie rowerowe sportiPogoda za oknem sprzyja korzystaniu z dobrodziejstw roweru. Ponadto ludzie coraz chętniej jeżdżą rowerami. Dla jednych jest to forma dojazdu do pracy i zaoszczędzenia pieniędzy, czasu oraz nerwów traconych w ulicznych korkach. Z kolei dla innych to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu. Aby w pełni czuć się bezpiecznym podczas jazdy, należy wyposażyć rower w dobrej jakości rowerowe akcesoria. Na jakich akcesoriach do roweru nie warto oszczędzać? 

Dosyć duże grono miłośników jazdy rowerem decyduje się na akcesoria rowerowe, których cena  w danym sklepie jest najniższa. Niestety, to duży błąd, bowiem cena dosyć często idzie w parze z jakością i zwolennicy oszczędności z reguły zmuszeni zostają do kolejnych wydatków  – zgodnie z powiedzeniem chytry traci dwa razy… 

Oświetlenie rowerowe

Jak w każdym pojeździe, tak i w rowerze, oświetlenie stanowi kluczowy aspekt wyposażenia. Świateł do roweru wymagają nie tylko przepisy ruchu drogowego, lecz nakazuje tak również zdrowy rozsądek. Jeżeli zapada zmrok, odpowiednie oświetlenie rowerowe staje się najważniejszym aspektem bezpiecznej jazdy.  Jeżdżąc bez świateł, nietrudno spowodować wypadek. Czy warto ryzykować?

Najtańszy zestaw lampek to marny zakup , który nie zagwarantuje rowerzyście odpowiedniej widoczności po zmroku. Dlatego warto zmienić podejście i zainwestować w dobry produkt. Ceny dobrej jakości zestawów lamp do roweru zaczynają się od 50 zł. To nieduży wydatek, który znacznie ułatwia poruszanie się rowerem nawet nocą .

Błotniki rowerowe

Tu zdania zostały podzielone. Dla jednych błotniki rowerowe to zbędny wydatek - nierzadko trzeszczą, szpecą rower i zwiększają jego masę. Z kolei drudzy, którym zdarza się korzystać z roweru podczas deszczowych dni, utwierdzili się w tym, że błotniki to niezwykle przydatny element wyposażenia roweru. Za komplet dobrej jakości błotników przyjdzie zapłacić co najmniej 50 zł. Nie jest to duży wydatek, jeżeli weźmiemy pod uwagę komfort, jaki uzyskamy podczas jazdy w deszczu.

Bagażniki,sakwa rowerowa pokrowce i sakwy

Torby, sakwy rowerowe etc. to aktualnie jeden z najprężniej rozwijających się sektorów w branży rowerowej. Producenci stale prześcigają się w projektowaniu coraz to nowszych modeli sakw, pokrowców i bagażników. Różne kolory, kształty i materiał sprawiają, że każdy znajdzie dla siebie odpowiedni model. Pamiętajmy, że to akcesoria bardzo przydatne, przede wszystkim w przypadku dalekich wypraw rowerowych.

Rowerowe akcesoria dla bezpieczeństwa

Jeżeli posiadasz dobry rower  znanej firmy i z wysokiej jakości akcesoriami znanych marek, to miej na uwadze, że będzie to łakomy kąsek dla złodziei. Jeździsz rowerem  do pracy i jesteś zmuszony zostawić na kilka godzin rower przypięty do najbliższego punktu ze stojakami? - koniecznie zabezpiecz  swój rower przed kradzieżą i kup dobre zapięcie do roweru. Zdecydowanie jest to akcesorium na którym nie warto oszczędzać, tym bardziej, że jego zadaniem jest skuteczne odstraszenie  złodzieja.

Na koniec należy nadmienić, że istotnym jest także posiadanie sprawnych hamulców, wygodnego siodełka i opon do roweru w prawidłowym stanie. Od tych części do roweru zależy bezpieczeństwo i wygoda jazdy rowerem - m.in. dlatego bardzo ważne jest, by były odpowiednio dobrej jakości.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixelpixelpixelpixel