Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rower w odpowiedzi na drogowe korki

2017-08-18


Wakacje powoli dobiegają końca. Dla większości to powrót do szkół, pracy i codzienna walka z czasem. Zakorkowane ulice w większych miastach to nie nowość. Rower pozwoli Wam tego uniknąć. Masz szansę nie tylko poprawić kondycję, zadbać o środowisko ale także zaoszczędzić czas i pieniądze. 

Warto przekonać całe społeczeństwo, że jedyną rozsądną alternatywą dla samochodów osobowych i autobusów miejskich są rowery. Ekologiczne, tanie i zajmujące mało miejsca a zarazem dbające o nasze zdrowie. Rower może być idealnym lekiem na drogowe korki, nerwy i generalnie całe zło, które wiąże się z codziennymi dojazdami do pracy lub szkoły.

Na rowerze spokojniej i bez nerwów

Zakorkowane ulice, zatłoczone miejsca parkingowe i drożejące paliwo to największe przeciwwskazania dla poruszania się samochodem po mieście. Korki potrafią wytrącić z równowagi niejednego kierowcę. Niestety, problemu zatłoczonych miast nie da się rozwiązać w ciągu najbliższych lat. Rower jest natomiast rozwiązaniem, które pozwoli cieszyć się jazdą do pracy/szkoły, a jednocześnie oszczędzi ci nerwów i pieniędzy. Dojazd rowerem do pracy, szkoły czy na uczelnię to naprawdę dobry pomysł, który zdobywa coraz większą liczbę zwolenników. Warto zatem zainwestować w odpowiedni rower, gdyż jazda miejska znacznie różni się od tej w terenie.

Popularny rower miejski

Rower miejski charakteryzuje się specyficzną geometrią, która zapewnia użytkownikowi wyprostowaną sylwetkę i wygodne oparcie rąk na kierownicy. Dzięki temu rowerzysta ma dużo lepszą widoczność do tyłu i na boki oraz – co równie bardzo istotne – jest dobrze widoczny na ulicy dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym samochodów. Wyprostowana sylwetka poprawia także stabilność na śliskiej nawierzchni i ułatwia pokonywanie ciasnych łuków. Ponieważ rowerem miejskim nie jeździ się zbyt szybko i agresywnie wyprostowana sylwetka rowerzysty nie stawia żadnych oporów. Pamiętajcie także, by decydując się na jazdę rowerem po mieście zawsze wyjechać odrobinę wcześniej, by nie jechać z językiem na wierzchu.W sklepie rowerowym sporti.pl macie do wyboru szeroką gamę rowerów miejskich i innych. Każdy może dostosować zakup do swoich potrzeb i możliwości finansowych. Warto pamiętać, że decydując się na rower inwestujecie jednorazowo, w przeciwieństwie do zakupu i eksploatacji auta. Przemyślcie dobrze zakup roweru i miejmy nadzieję do zobaczenia na dwóch kółkach.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2017
pixelpixelpixelpixel