Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Rakietka do tenisa stołowego - jaką półkę cenową wybrać?

2020-09-22

Na rynku mamy dostępnych mnóstwo rakietek do tenisa stołowego w różnej półce cenowej. Od zwykłych, po kilkanaście złotych aż po modele za naprawdę duże pieniądze. W jaką półkę cenową się wstrzelić, żeby nie przepłacić i kupić dobry produkt?

Tenis stołowy zyskuje dużą popularność z roku na rok i zainteresowanie produktami z tej dziedziny również idzie w górę. Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu odbijał piłeczkę do ping-ponga. Jednak niewielu wie więcej o tym sporcie i często decyduje się na zakup najprostszych rakietek.

Co jest ważne przy zakupie rakietek?

Są trzy najważniejsze elementy przy doborze rakietek do tenisa stołowego:

  • Szybkość – to bardzo ważny parametr, ponieważ im większa szybkość, tym większe nasze szanse na pokonanie przeciwnika. Wiadomo, że wraz ze zwiększającą się szybkością, trzeba mieć odpowiednie umiejętności, żeby odpowiednio skontrolować rakietkę, dlatego musimy wziąć poprawkę na nasz poziom gry.
  • Kontrola – jaka sama nazwa wskazuje ten parametr pozwala nam lepiej władać rakietką i czuć nad nią większą kontrolę. Jednak, gdy wzrasta kontrola, to maleje szybkość, dlatego znowu musimy się zastanowić, na czym nam najbardziej zależy.
  • Rotacja – to nic innego jak po prostu podkręcanie piłki przez rakietkę. Wysoka rotacja jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych zawodników, którzy posiadają już odpowiednie umiejętności, żeby nadać piłeczce odpowiednią rotację, by zaskoczyć przeciwnika. Taki wariant jest trudniejszy do opanowania, ale bardzo skuteczny.

Każdy producent ma skalę rozwinięcia danego parametru. Najczęściej są to liczby od 1 do 100, dlatego im wyższe cyfry, tym rakietka będzie bardziej rozwinięta. Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest rakietka. Są modele cięższe i lżejsze, dlatego musimy dokładnie obejrzeć parametry przed zakupem. Cięższe modele zapewniają większą siłę odbicia piłeczki, a lżejsze lepszą szybkość i rotację. Warto zwrócić uwagę na liczbę warstw, bo im więcej tym nasza gra będzie szybsza.

Za ile kupić rakietkę do tenisa stołowego?

Jeśli spróbowaliśmy już gry w tenisa stołowego i chcemy rozwijać naszą pasję, to warto sięgnąć po rakietkę za kilkadziesiąt złotych. Na początek będzie to dobra opcja do poćwiczenia niektórych zagrań i opanowania techniki. Później możemy spróbować gry szybszymi modelami, które dostępne są na stronie sport.pl. Tutaj ceny wahają się w okolicach kilkuset złotych, ale taka rakietka posłuży nam przez długi czas. Sprzęt za kilkanaście złotych będzie dobrą opcją dla dzieci, które chcą się po prostu pobawić się, grając w ping-ponga, więc nie mają zbyt dużych wymagań. Jak widać opcji jest sporo, teraz tylko trzeba wybrać dobry produkt!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixelpixelpixelpixel