Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Postaw na sport i wybierz rower dla swojego dziecka

2020-04-22

Ruch to podstawa dla wszystkich dzieci, dlatego warto nasze pociechy oderwać od komputera i zabrać na przykład na przejażdżkę rowerem. Jaki sprzęt wybrać dla tych najmniejszych, żeby czerpali z niego jak najwięcej radości i przede wszystkim, żeby był bezpieczny? Spróbujemy wam w tym pomóc!

Na początek może zastanówmy się dlaczego warto jeździć na rowerze? Bo niesie to ze sobą wiele plusów. Jazda na rowerze rozwija dziecko nie tylko pod względem fizycznym, ale też intelektualnym. Poprzez naukę jazdy nasza pociecha rozwija wiele właściwości w mózgu i przez to staję się mądrzejsza. Dodatkowo jazda na rowerze poprawia koordynację ruchową i rozwija nawyk aktywności ruchowej.

Dla naszego dziecka być może będzie to nowa pasja, która skutecznie odciągnie go od świata online i zaprowadzi na rowerowe ścieżki. Oczywiście, najważniejszym aspektem jazdy na rowerze dla naszej pociechy jest po prostu sama radość, której będzie mnóstwo. Czas spędzony na świeżym powietrzu zawsze dobrze wpływa na zdrowie, dlatego warto o tym pamiętać, kupując rower dla dziecka.

Kiedy uczyć dziecka jazdy na rowerze?

Pierwsze próby można podjąć już w wieku 2/3 lat. Wtedy zalecane są rowerki biegowe, które dają poczucie bezpieczeństwa i uczą sterowania. Zaletą takich rowerków jest ich lekkość i bardzo niska cena. Dla dziecka będzie to dobre przetarcie przed prawdziwym rowerem. Później możemy postawić na pierwszy rower z pedałami, bo dziecko nabiera więcej siły i jest gotowe na jazdę z dodatkowymi kołami.

Na początek musimy pamiętać o odpowiednim kasku oraz ochraniaczach, bo nie zabraknie upadków i siniaków na rękach. Ciekawy asortyment jest dostępny na stronie sport.pl, gdzie są akcesoria oraz rowery dla najmłodszych. Ważne, żeby też zaczynać od jazdy na płaskim terenie, by dziecko nabrało odwagi oraz łapało równowagę. Gdy wybierzemy zbyt trudny teren, to nasz uczeń może szybko się zrazić i odmówić dalszej jazdy.

Jaki rower wybrać?

Dla najmłodszych ceny rowerów są niskie, bo nasza pociecha szybko rośnie i konieczna jest częsta wymiana sprzętu. Rowerki biegowe na stronie sporti.pl możemy dostać już za nieco ponad sto złotych, a później, gdy będziemy szukali roweru z pedałami, to ceny wahają się w granicach kilkuset złotych. Warto zwrócić uwagę na rozmiar ramy i wysokość siodełka, by nasze dziecko dobrze czuło się w trakcie jazdy. Jeśli sami nie jesteśmy pewni, czy wybrany przez nas model jest odpowiedni, to powinniśmy zapytać sprzedawcę, żeby nam doradził i wskazał dobry rower. Na rynku mamy sporo rozmiarów, dlatego łatwo o pomyłkę.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020
pixelpixelpixelpixel