Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Plecak czy sakwa rowerowa na krótkie wycieczki?

2023-04-25
Plecak czy sakwa rowerowa na krótkie wycieczki?

Bez względu na to, czy na rower wsiadasz codziennie, czy wyłącznie od czasu do czasu, jedno jest pewne: zawsze zabierasz ze sobą kilka drobiazgów, bez których trudno obyć się poza domem. Gdzie mieścisz to wszystko? Jeśli dotychczas miałeś z tym problem, najwyższa pora zaproponować ciekawą alternatywę dla koszyka lub kieszeni. Zastanów się, która opcja jest stworzona dla Ciebie: bardziej przyda Ci się plecak czy sakwa rowerowa?

Plecak dla rowerzysty: czym powinien się wyróżniać?

Jeśli rowerem poruszasz się na co dzień i musisz zabierać ze sobą całkiem pokaźną liczbę przedmiotów, najlepszym rozwiązaniem okaże się plecak rowerowy. Od klasycznego plecaka różni się konstrukcją i pojemnością. Powinien zapewniać wygodną jazdę, nawet jeśli wypełnisz go po sam zamek. Jest przede wszystkim lekki i niewielki, dobrze leży więc na plecach, a dodatkowe usztywnienie z tyłu poprawia komfort jazdy. Ma mnóstwo schowków oraz kieszonek, do których można włożyć wszystko - od kluczy, przez smartfon i tablet, po laptop wraz z zasilaczem oraz słuchawkami.

Sakwa rowerowa - świetna alternatywa dla torby

Na bardziej zobowiązującą wycieczkę, która wymaga wzięcia prowiantu, wody czy ubrań na zmianę, świetnym rozwiązaniem okaże się sakwa rowerowa. Co ważne, dostępna jest w kilku modelach, które można dopasować do swoich potrzeb, przytwierdzając ją do kierownicy, ramy lub bagażnika. Poszczególnie egzemplarze różnią się od siebie nie tylko typem mocowania, ale także pojemnością.

Najwięcej przedmiotów zmieścisz w sakwie rowerowej na bagażnik, która przyda się podczas weekendu poza domem. Znajdziesz w niej miejsce na takie niezbędniki, jak ubrania, śpiwór czy naczynia biwakowe. Ciekawie pod względem funkcjonalności prezentują się sakwy na ramę lub kierownicę. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na mały, zgrabny model z formie pokrowca na telefon lub sięgnąć po większy egzemplarz z mapnikiem i dodatkowymi kieszonkami na gadżety.

Plecak czy sakwa? Zdecyduj!

Każda z wymienionych opcji okaże się idealna, o ile dopasujesz ją do swojego stylu życia. Podczas zakupów zwróć uwagę na pojemność, typ mocowania oraz dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym zadbasz o komfortową jazdę na rowerze bez względu na cel podróży!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2023
pixelpixelpixelpixel