Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Plan aktywności wakacyjnej

2019-07-01

Wiele osób chce w okresie wakacyjnym maksymalnie zregenerować się - na pewno macie tak samo. Oczywiście, jest to bardzo ważny aspekt. W końcu, każdy z nas na co dzień ciężko pracuje na utrzymanie siebie oraz rodziny, a wakacje to jeden z nielicznych momentów w ciągu całego roku kalendarzowego, kiedy można naprawdę odpocząć. Nie oznacza to jednak, że powinniście całkowicie zapominać o aktywności fizycznej. Jeśli chcecie utrzymać odpowiednią sylwetkę i zadbać o swoje zdrowie, musicie zatroszczyć się o ruch nawet w okresie wakacyjnym.

Jakie sporty uprawiać w wakacje?

Czas wakacyjny kojarzy się z wieloma wyjazdami. Sporo osób wybiera góry - polskie albo zagraniczne. Jeśli macie podobne plany, to na pewno ruchu na świeżym powietrzu Wam nie zabraknie. Coraz bardziej popularny w naszym kraju jest tenis ziemny, który także z powodzeniem można uprawiać w tym okresie. Jeśli chcecie mieć aktywne wakacje, to z pewnością warto również popływać. W lecie nie będzie brakowało wysokich temperatur, a tak spędzony czas na pewno doda Wam energii i orzeźwienia. Nic też nie stoi na przeszkodzie, abyście jeździli na rolkach czy rowerze. To też sposób na miłe i jednocześnie aktywne wakacje, które na pewno na długo zapamiętacie.

Jaki sprzęt trzeba mieć, aby uprawiać sporty w wakacje?

Zdecydowaliście się na góry? Nie zapomnijcie o kilku ważnych elementach, których nie może zabraknąć w Waszym ekwipunku. Przede wszystkim, jest to plecak, w którym możecie umieścić wszystkie najważniejsze rzeczy (jak ubrania na inną pogodę czy zapasowe lub konserwy z jedzeniem itp.). Warto też schować do plecaka wielofunkcyjną latarkę, która na pewno może przydać się w momencie, kiedy zacznie ściemniać się. Niezbędny jest też śpiwór, jeśli macie zamiar nocować poza hotelem czy pensjonatem. Trzeba zadbać o dobrej jakości sprzęt, aby sen nie był niczym przerywany. 

Proponowaliśmy Wam też uprawianie tenisa ziemnego. Nie bez przyczyny - ta dyscyplina też sprawi, że znakomicie zadbacie o swoje aktywne wakacje i nie stracicie pięknej oraz smukłej sylwetki. Z pewnością potrzebny Wam będzie specjalny plecak, w którym można umieścić strój oraz sprzęt. Oczywiście, nie obejdzie się też bez rakiety. Warto od razu wybrać lepszej jakości sprzęt, aby służył na lata i zagwarantował miło spędzony czas. Nie możecie też zapominać o piłkach do tenisa. Wyjeżdżając na wakacje często znajdziecie się po raz pierwszy na danym korcie, a nie zawsze wypożyczalnia sprzętu będzie czynna.

Po meczu tenisowym nic tak nie doda Wam energii, jak czas spędzony na pływaniu (w lecie nie będzie brakowało miejsc, w których można uprawiać ten sport). Trzeba w tym celu też mieć kilka akcesoriów. Jednym z nich są okulary, dzięki którym pływanie będzie samą przyjemnością. Panie nie powinny też zapomnieć o stroju kąpielowym. Jest on lekki oraz oddychający, dlatego czas spędzony pośród wody na pewno będzie radosnym przeżyciem.


Inny sposób na aktywne wakacje, to także jazda na rowerze. Trzeba go idealnie dobrać do rodzaju nawierzchni i płci, a wtedy pokonywanie kolejnych dystansów będzie nie tylko dobre dla naszego zdrowia, ale również ogólnego samopoczucia i radości odczuwanej z tego wypoczynku.

 


Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2019
pixelpixelpixelpixel