Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Łyżwy sposobem na zdrowie i mile spędzony czas

2019-12-14

Zima w pełni. Niektórym niestety dosyć ciężko wyjść na zewnątrz, by zażyć nieco aktywności fizycznej. Chcąc zadbać o ciało należy jednak koniecznie pamiętać o regularnym uprawianiu sportu przez cały rok, nawet gdy panujące warunki atmosferyczne temu nie sprzyjają. W zimie z pomocą przychodzą łyżwy - to dobra zabawa, sport i zdrowie jednocześnie.

Równowaga to podstawa

Jazda na łyżwach to doskonały rodzaj aktywności fizycznej, który oddziałuje na różne partie mięśni i łączy trening aerobowy z wysiłkiem fizycznym. Podstawowe korzyści łyżew wynikają przede wszystkim z poprawy wytrzymałości, gibkości i elastyczności całego ciała. Ponadto to sprawdzony sposób na wyrobienie lepszej koordynacji ruchowej oraz wzmocnienie mięśni i pośladków.

Łyżwiarstwo rekreacyjne wydaje się być niepozorne. Szybko okazuje się jednak, że podczas jazdy pracują nie tylko dolne partie ciała. Z pewnością odczujecie pracę mięśni pleców, brzucha i ramion. Bardzo istotną zaletą łyżwiarstwa jest także poprawa krążenia krwi i wzmocnienie serca.

Spalaj kalorie i kształtuj ciało

Pamiętajcie, że każdy wysiłek fizyczny jest dobry. Jazda na łyżwach nie jest wyjątkiem i pozwala skutecznie spalić zbędne kalorie. Ponadto ponieważ nie jest to sport, w którym stopy bezpośrednio uderzają o ziemię, łyżwiarstwo nie przyczynia się do wiotczenia skóry, przy jednoczesnym mniejszym obciążeniu stawów, niż podczas tradycyjnego biegania. Wzmacnianie mięśni podczas treningu wpływa korzystnie na kształtowanie pięknej sylwetki, a także zachowanie właściwej postawy ciała.

Jazda na łyżwach to sport, który doskonale zbliża ludzi. Na łyżwy można wybrać się całą rodziną, zaprosić przyjaciół, bądź wybrać się na randkę. Łyżwiarstwo, choć rekreacyjne, to przynosi liczne korzyści dla ciała i stanowi doskonałą rozrywkę, pozwalając na relaks i odprężenie się po uciążliwym tygodniu pracy. Ogrom energii, który poczujecie podczas intensywnej jazdy na łyżwach, wpłynie bardzo korzystnie na zmniejszenie poczucia zmęczenia psychicznego i skutecznie zredukuje nadmiar stresu.
B
ardziej doświadczonym łyżwiarzom sugerujemy naukę powietrznych akrobacji na łyżwach, które z pewnością dostarczą organizmowi sporą dawkę adrenaliny, odpowiedzialnej m.in. za zmniejszenie napięcia mięśniowego.

Łyżwy to sport dla każdego?

Ćwiczenia na lodzie można zacząć od najmłodszych lat i kontynuować przez całe życie, ponieważ osoby w każdym wieku odnajdą w tym sporcie radość, a chyba przede wszystkim o to chodzi, by aktywność fizyczna sprawiała Wam przyjemność.

Różne techniki jazdy, profesjonalny sprzęt, który umożliwia alternatywne sposoby jazdy i multum ciekawych ćwiczeń, które można wykonywać dzięki łyżwom, przyciągają na lodowiska rzesze fanów w różnym przedziale wiekowym i często o odmiennych gustach. Łyżwy z pewnością mają w sobie coś, co potrafi zjednoczyć ludzi. Bez zawahania – zachęcamy! 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2019
pixelpixelpixelpixel