Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki wybrać rower stacjonarny?

2019-02-24

Jazda na rowerze jest niezwykle popularna - nie da się ukryć. Ma ona bardzo dobre właściwości w kontekście kondycji i ogólnego stanu zdrowia. Regularne jeżdżenie na rowerze pozwala także zgubić zbędne kilogramy i zwalczyć - przez nikogo nie lubianą - otyłość. Z tego względu coraz więcej naszych rodaków wsiada na rower. Warto podkreślić, że jego stacjonarna odmiana także cieszy się bardzo dużą popularnością. Z czego to wynika? Jaki rower stacjonarny jest najbardziej odpowiedni? Odpowiedzi na te pytania zostały zawarte w poniższym wpisie.

Rower stacjonarny - idealny, gdy za oknem deszcz

Kiedy warunki atmosferyczne są sprzyjające, ludzie namiętnie jeżdżą na rowerach. Co jednak zrobić, kiedy pogoda nie dopisuje, a za oknem są coraz niższe temperatury? Na to też jest rozwiązanie i dzięki niemu nie trzeba rezygnować z tej właśnie aktywności fizycznej. W końcu można przecież kupić rower stacjonarny. Ten element przypadnie każdemu do gustu! Wszak można na nim ćwiczyć wszędzie. Najważniejsze jest jednak to, że posiadając tego typu sprzęt żaden mróz i inne fatalne warunki atmosferyczne nie będą nam straszne!

Jakie cechy powinien mieć dobry rower stacjonarny?

Jak już wspomnieliśmy rower stacjonarny w przeciwieństwie do jego standardowej odmiany pozwala nam ćwiczyć dosłownie cały rok. Poza tym warto zauważyć, że ten właśnie sprzęt sprawia, że trening może być o wiele bardziej efektywny. W końcu jeżdżąc rowerem stacjonarnym nie musimy niepotrzebnie hamować, omijać pieszych czy czekać na światłach. Te wszystkie czynności sprawiają, że momentami jazda na standardowym elemencie nie jest do końca skuteczna. W przypadku rowerów stacjonarnych absolutnie nie ma takich problemów. Można sobie zaplanować trasę (którą chcemy pokonać) oraz odpowiednie tempo w celu utrzymania tętna na takim poziomie, aby wykonywanie ćwiczeń aerobowych było jak najbardziej efektywne. 

Wszystko dzięki niezliczonej liczbie funkcji, które posiadają rowery stacjonarne. Mierzą one takie parametry jak choćby czas, prędkość, dystans, kalorie czy puls. Każdy rower stacjonarny powinien mieć co najmniej kilka stopni obciążenia. Dzięki temu będzie można stopniowo zwiększać poziom treningu, aby był on coraz bardziej wymagający. Początkujący mogą sobie rozpocząć od najmniejszych obciążeń, a im będą bardziej wytrenowani, tym skala trudności powinna być większa. To znakomicie wpływa na efektywność wykonywanych ćwiczeń.

Produkt ten powinien być także bardzo wygodny. W końcu pokonywanie kilometrów na mało komfortowym urządzeniu to żadna przyjemność. Bardzo dużo dostępnych rowerów ma funkcję, dzięki której istnieje sposobność regulacji poziomu w celu uzyskania odpowiedniego położenia. Poza tym można sobie dowolnie ustawiać siodełko. Dobrze byłoby również, gdyby rower stacjonarny miał wbudowane rolki transportowe. Ułatwiają one przenoszenie i przechowywanie tego elementu. Jest to bardzo ważna cecha, dzięki której możemy zabierać nasz rower stacjonarny praktycznie wszędzie. Jeśli na przykład wyjeżdżamy do rodziny na święta - a nie chcemy przerywać naszego planu treningowego - to dzięki tym rolkom transportowym spokojnie będziemy mogli to zrobić.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2019
pixelpixelpixelpixel