Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaka piłka do siatkówki będzie najlepsza?

2020-08-20

Zastanawiasz się nad zakupem piłki do gry w siatkówkę? Spróbujemy ci pomóc w odpowiednim wyborze i bazując na opiniach specjalistów oraz klientów pokazać najlepsze modele oraz po krótce opisać, jak powinna wyglądać solidna piłka.

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Fanów tej dyscypliny z roku na rok jest coraz więcej. Do gry w siatkówkę potrzebna jest oczywiście piłka. Co daje nam dobre dobranie tego elementu? Solidnie wykonana piłka zapewni nam czyste odbicia i posłuży przez dłuższy czas. Najpopularniejsi producenci piłek do siatkówki to: Mikasa, Meteor, Wilson oraz Mondo.

Z czego składa się piłka do siatkówki?

Są to dwa elementy. Pierwszym z nich jest pęcherz (dętka) wykonany z lateksu lub butylu. Jeśli sięgniemy po dętkę wykonaną z lateksu, to mamy możliwość redukcji wagi, co jest przydatne głównie w grupach dziecięcych. Dętka butylowa sprawdzi się na twardych nawierzchniach, dlatego też gra się nią głównie na halach. Drugim elementem jest osłona, która wykonana jest ze skóry syntetycznej bądź naturalnej. Ta druga chłonie wilgoć, dlatego nie sprawdzi się na boiskach otwartych. Jej konkurent, czyli osłona ze skóry syntetycznej jest dużo bardziej popularna i w większości to właśnie ten materiał wykorzystuje się w osłonach. Jest ona zbudowana z zszytych ze sobą paneli (od 8 do 18).

Profesjonalna piłka siatkowa

Jeśli chcemy kupić wysokiej jakości produkt, to musimy zwrócić uwagę, czy posiada on certyfikat Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB). Piłki te są badane pod wieloma aspektami, więc do sprzedaży trafiają najwyższej jakości towary. Warto tutaj zwrócić uwagę na piłki Molten oraz Mikasa. Są na nich prowadzone różnego rodzaju badania wytrzymałościowe, żeby piłka służyła przez dłuższy czas. Nie jest tajemnicą, że nie są to najtańsze piłki, ale decydując się na ich zakup, będziemy usatysfakcjonowani jakością i trwałością. Średnica piłki do siatkówki używanej w profesjonalnych rozgrywkach wynosi 21 cm. Szeroki asortyment dostępny jest na sporti.pl, gdzie są produkty w różnych półkach cenowych.

Odpowiednie pompowanie

Gdy już zdecydujemy się na zakup piłki, to musimy pamiętać o odpowiednim jej napompowaniu. Większość profesjonalnych piłek halowych pompowanych jest do wartości od 4,3 do 4,6 psi. W przypadku amatorów należy pompować do takich wartości, jakie są na niej napisane, wtedy uzyskamy odpowiedni komfort i przyjemność z gry. Zbyt wysokie ciśnienie może spowodować szybkie uszkodzenie piłki i tym samym nasze pieniądze pójdą w błoto. Z drugiej strony jeśli za słabo napompujemy, to stracimy przyjemność z gry, bo piłka nie będzie się odpowiednio odbijać.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2020

Polecane

pixelpixelpixelpixel