Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaka bieżnia do domu będzie najlepsza? Sprawdź, czym kierować się przy zakupie

2021-10-20
Jaka bieżnia do domu będzie najlepsza? Sprawdź, czym kierować się przy zakupie

Jeśli nie chcesz, by kiepska pogoda pokrzyżowała Ci treningowe plany, ćwicz w domu. To dobre rozwiązanie także dla tych, którzy mają problem ze znalezieniem czasu na regularną aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Jeśli lubisz biegać, wyposaż się w bieżnię. Jak jednak wybrać najlepszą spośród licznych, dostępnych na rynku modeli? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Bieżnia w domu - skuteczny sposób na dobrą formę

Jeśli lubisz ćwiczyć w komfortowych warunkach, pomyśl o zakupie bieżni. W ten sposób będziesz mieć możliwość połączenia treningu z inną aktywnością, np. z oglądaniem filmu czy ulubionego serialu. Bieżnie domowe to dobre rozwiązanie dla zapracowanych osób, którym zależy na dobrej formie i atrakcyjnej sylwetce. Bieganie stanowi bowiem dobry sposób na spalenie dodatkowych kilogramów oraz poprawę wydolności organizmu. Odpowiedź na pytanie: jaka bieżnia do domu będzie najlepsza w dużej mierze zależy od Twoich oczekiwań oraz poziomu zaawansowania. Obecnie dostępne są dwa podstawowe typy urządzeń:

  • bieżnie mechaniczne
  • bieżnie elektryczne

Te pierwsze napędzane są siłą nóg biegacza i doskonale sprawdzają się przy marszu oraz rekreacyjnym biegu. Bieżnie elektryczne stanowią propozycję dla zaawansowanych oraz bardziej wymagających użytkowników. Zostały wyposażone w silnik, a ich funkcjonalność jest znacznie wyższa niż w przypadku mechanicznych modeli. Im bardziej intensywne treningi, tym większa powinna być moc silnika.

Cicha bieżnia do domu - trening w komfortowych warunkach

Poszczególne urządzenia różnią się od siebie parametrami, takimi jak moc silnika, dostępność określonych funkcji, rozmiar pasa biegowego, maksymalne obciążenie itd. Wybierając model dla siebie, należy mieć na uwadze swoje potrzeby oraz założone cele treningowe. Wiele osób kieruje się także poziomem generowanego hałasu. Jeśli szum silnika jest dla Ciebie lub dla innych domowników męczący, zdecyduj się na bieżnię mechaniczną. Zależy Ci na funkcjonalnej bieżni elektrycznej? W naszym sklepie internetowym znajdziesz modele, które pracują nie tylko wydajnie, ale też cicho. Większa moc silnika nie zawsze idzie w parze z generowanym w trakcie biegu hałasem. Wiele zależy także od konstrukcji sprzętu. W ofercie Sporti.pl znajdziesz wysokiej jakości bieżnie elektryczne, które wyróżniają się stabilnością i zapewniają cichą pracę podczas wysiłku.

Bieżnia składana do domu

O ile posiadanie bieżni sprzyja aktywnemu trybowi życia i ułatwia dbanie o formę, o tyle przechowywanie sprzętu w domu dla wielu osób może stanowić problem. Jest to niemałe wyzwanie zwłaszcza wtedy, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią. Urządzenie bez wątpienia zajmuje bowiem sporo miejsca. Istnieje jednak rozwiązanie. Jest nim bieżnia składana do domu. W ofercie naszego sklepu dostępne są modele ze specjalną dźwignią, która umożliwia złożenie sprzętu, gdy nie jest używany. Dzięki temu bieżnia nie ogranicza przestrzeni w domu, a jej przechowywanie staje się łatwiejsze.

Bieżnia do domu - funkcjonalność

Wybierając bieżnię domową, zwróć uwagę także na funkcjonalność sprzętu. Możliwość regulacji prędkości biegu oraz stopnia nachylenia pozwala na dostosowanie tempa i intensywności treningu do swoich potrzeb. Dostępne w ofercie Sporti.pl bieżnie do biegania zostały wyposażone w komputer treningowy ze zróżnicowanymi pod względem trudności programami. Wystarczy wybrać taki, który odpowiada Twoim możliwościom, by zrealizować założony cel treningowy.

Dużą popularnością cieszą się także bieżnie do domu z funkcją monitorowania spalonych kalorii oraz przebytego dystansu. Tym, którzy chcą połączyć bieganie z inną aktywnością polecamy modele z uchwytem na tablet lub z głośnikiem HD. Bieżnie z wbudowanym systemem amortyzacji sprzyjają zdrowym stawom, nie obciążając ich. Funkcja pomiaru tętna w czasie treningu podnosi jego bezpieczeństwo i zapobiega forsowaniu się, które nie tylko stanowi zagrożenie dla zdrowia biegacza, ale jest też częstą przyczyną spadku poziomu motywacji do ćwiczeń.

Jaka bieżnia do domu? Liczy się trwałość

Poza funkcjonalnością warto postawić także na wysoką jakość sprzętu. Wybierz bieżnię o solidnej konstrukcji, wykonaną z odpornych na uszkodzenia materiałów. Zadbaj o to, by urządzenie dostosowane było do Twoich potrzeb. Zwróć uwagę na takie parametry, jak moc silnika oraz nośność bieżni. Upewnij się, że upatrzony model będzie dopasowany do Twojej wagi. Nie bez znaczenia jest także rozmiar pasa biegowego, który powinien odpowiadać wzrostowi użytkownika sprzętu. Jeśli należysz do wysokich osób, zdecyduj się na bieżnię z pasem o wymiarach 165 x 60 cm. W przypadku niższych biegaczy taśma może być nieco mniejsza.

Wybór dostosowanej do Twojej wagi oraz wzrostu bieżni wpływa na trwałość urządzenia i minimalizuje ryzyko awarii. Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu? Aby użytkowanie bieżni było dla Ciebie prawdziwą przyjemnością, wyposaż się w łatwy w obsłudze sprzęt. W naszym sklepie znajdziesz modele z czytelnym wyświetlaczem i praktycznymi przyciskami, umożliwiającymi sprawne zarządzanie pracą urządzenia, w zależności od swoich potrzeb.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2021

Polecane

Spodenki damskie STELLA czarne

Spodenki damskie STELLA czarne

105,00 zł brutto/1szt.
pixelpixelpixelpixel