Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wyrzeźbić ciało przed letnim plażowaniem?

2019-05-18

Chyba każdego ucieszy stwierdzenie, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Nie ma osoby, która nie wyczekuje na ten moment z wielkim utęsknieniem. Każdy chce chociaż kilka dni odpocząć i nabrać nowych sił na pokonywanie codziennych trudności. Bardzo wielu z nas - jak co roku - wybiera się nad morze. Nie da się ukryć, że w takim miejscu można maksymalnie zregenerować się i zapomnieć o całym świecie. Warto już teraz zadbać o odpowiednią formę, aby móc z dumą prezentować swoje umięśnione i pozbawione tłuszczu ciało.

Jak wyrzeźbić mięśnie?

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, ponieważ chyba nie ma nikogo, kto nie chciałby mieć umięśnionej sylwetki. Jej osiągnięcie na pewno jednak nie jest takie proste, jak się może na pierwszy rzut oka wydawać. Sporo zależy od czynników genetycznych, ponieważ są osoby, którym nabywanie masy mięśniowej idzie o wiele dłużej, niż powinno. Nie oznacza to jednak, że powinni na samym starcie poddać się. Muszą po prostu włożyć w trening jeszcze więcej zaangażowania. Do osiągnięcia odpowiedniej sylwetki niezbędny jest wysiłek fizyczny - szczególnie tyczy się to osób, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia. Każdy z nas musi zadbać o minimum pół godziny aktywności fizycznej na świeżym powietrzu w ciągu jednego dnia. Może to być wspólna gra z kolegami na boisku sportowym w jedną z dyscyplin czy przejażdżka dobrze wyposażonym rowerem.

Jeśli jednak chcesz naprawdę zatroszczyć się o piękną sylwetkę, nie obejdzie się również bez regularnych ćwiczeń na siłowni. Warto pójść tam już teraz i ustalić odpowiedni plan treningowy. Jest on zależny od płci czy aktualnej formy. Trener personalny doradzi odpowiednie ćwiczenia i ich dawkę, aby jak najszybciej uzyskać pożądany efekt. Z powodzeniem można też wylewać siódme poty w zaciszu własnego domu. Wystarczy tylko odpowiednia ławeczka i kilka innych elementów, aby profesjonalnie zadbać o własną sylwetkę.

Jak wyrzeźbić uda?

Na pięknych udach szczególnie zależy kobietom. W tym celu też nie obejdzie się bez serii regularnych ćwiczeń na siłowni lub w zaciszu własnego mieszkania. Dobrze jest również regularnie jeździć na rowerze. Badania naukowe dowiodły, że taka aktywność fizyczna kapitalnie poprawia wygląd ud oraz pozytywnie działa na wiele innych partii ciała.

Jak wyrzeźbić brzuch?

Odpoczynek na plaży najczęściej wiąże się z tym, że nasze brzuchy też są na widoku. Trzeba zadbać, aby te części ciała również były w jak najlepszym porządku. Przydatne w tym celu będą ćwiczenia na mięśnie brzucha, które warto wykonywać na specjalnie do tego przeznaczonej ławce.

O czym jeszcze pamiętać, aby mieć wyrzeźbione ciało?

Odpowiednia dawka aktywności fizycznej na świeżym powietrzu plus regularne ćwiczenia na konkretne partie ciała to jednak nie wszystko. Każdy musi pamiętać, aby zadbać też o zdrową dietę, która znacząco może pomóc w szybszym uzyskaniu zamierzonych efektów. Warto podkreślić, że trzeba jeść dokładnie pięć posiłków dziennie każdego dnia - o stałych porach. Dobrze jest też zadbać o odpowiednią dawkę odpoczynku - szczególnie ważny jest sen.

 

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixelpixelpixelpixel