Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bezpieczeństwo to podstawa! Wybierz dobrze ochraniacze piłkarskie

2020-07-14

Kontuzje, to przykra sprawa w życiu piłkarza, ale niestety w mniejszym lub większym stopniu dotyka każdego sportowca. Aby zmniejszyć ryzyko urazu należy dobrać dobre ochraniacze, które w przypadku ostrego starcia zmniejszą siłę uderzenia i ochronią nas przed poważną kontuzją.

Ochraniacze piłkarskie dla dzieci

Wielu młodych adeptów piłki nożnej często doznaje jakiś urazów i jest narażone na kontuzje. Dobrze dobrane ochraniacze z usztywniaczami na piszczel oraz stabilizatorem na kostkę mogą skutecznie uchronić nasze dziecko przed urazami czy sinikami. Młodsze grupy wiekowe często kopią się po nogach i ten kontakt z przeciwnika jest znaczny, dlatego stosując takie nagolenniki możemy uchronić naszą pociechę przed zbędnym bólem i przerwami w grze, spowodowanymi kontuzjami. Ważne, żeby ochraniacze zostały dobrze dopasowane do nogi i nie były zbyt ciężkie, bo wtedy będą przeszkadzać, zamiast chronić.

Gdy sprzęt będzie za luźny, to po prostu zsunie się z nogi i nie będzie z niego pożytku. Nie może być też za bardzo usztywniony, bo wtedy może dojść do zaburzenia przepływu w krwi w nogach i poważniejszych konsekwencji. Odpowiedni sprzęt dostępny jest na stronie sporti.pl, gdzie znajdziemy nagolenniki w różnej kolorystyce i rozmiarach.

Jakie ochraniacze wybrać?

Na rynku dostępne mamy bardziej rozbudowane ochraniacze ze stabilizatorem na kostkę oraz po prostu chroniące sam piszczel. Które wybrać? To jest kwestia indywidualna i zależąca od wygody zawodnika, bo nie każdemu będzie dobrze grało się ze stabilizatorem na kostkę i może to być dla kogoś uciążliwe. Najważniejsze jednak jest to, żeby ochraniacze nie były dla nas obciążeniem tylko odpowiednio współgrały z nogami, bo w innym wypadku nasza gra na boisku będzie zdecydowanie słabsza. W przypadku dzieci dojdzie do tego też szybkie zniechęcenie się do sportu ze względu na skrępowane ruchy poprzez złe ochraniacze.

Budowa ochraniaczy

Trzeba przyznać, że nie jest to skomplikowanie zbudowany sprzęt. Zazwyczaj ochraniacze posiadają twardą płytkę, wykonaną z polipropylenu oraz piankę po wewnętrznej stronie. W modelach z ochraniaczem na kostkę dochodzi nam dodatkowo poliestrowy, kompresyjny materiał z plastikowymi wkładkami w najbardziej newralgicznych miejscach. Wyróżniamy trzy rodzaje ochraniaczy:

  • z samymi płytkami
  • płytkami z częścią chroniącą kostki
  • płytkami połączonymi z częścią chroniącą kostki za pomocą rzepu (2w1)

Podsumowując, ochraniacze ze stabilizatorem na kostkę są zazwyczaj wybierane przez młodszych zawodników, a modele na piszczel przez bardziej doświadczonych, ze względu na ich mniejszą wagę, a co za tym idzie niższą odczuwalność. Wszystko jednak jest sprawą indywidualną i każdy musi znaleźć swój idealny model, żeby dobrze czuć się na boisku.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2020
pixelpixelpixelpixel